Seniorpenzion

Posláním Domova je vytvořit podmínky pro pocit jistoty a bezpečí osob se specifickými potřebami, kteří potřebují pravidelnou pomoc v důsledku onemocnění stařeckou nebo jinou demencí a Alzheimerovou chorobou a zachování jejich kontaktu s okolím.

 

Základní informace

Název služby Domov se zvláštním režimem - Seniorpenzion 
Vedoucí Mgr. Ivana Dvořáková
Adresa služby Mapa Horní 32, 591 01 Žďár nad Sázavou
Telefon
sociální pracovnice:
723 971 754
E-mail vedouci.dzr(zavináč)socsluzbyzdar.cz
Provozovatel Sociální služby města Žďár nad Sázavou
Kapacita 40 lůžek pro celoroční pobyt
Provozní doba nepřetržitý provoz

O službě

Služba je poskytována jako pobytová v bezbariérovém zařízení, které zahrnuje 3 podlaží nově zrekonstruované budovy v centru města Žďár nad Sázavou.

Služba je poskytována nepřetržitě 24 hodin denně. Kapacita 40 lůžek je rozdělena do 1, 2 a 3 lůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením.

Domov nemá vlastní kuchyň, strava je dovážena a podávána v jídelně nebo rozvážena na pokoje obyvatel formou tabletového systému. Strava je zajištěna 3x denně, diabetikům je podávána druhá večeře. V Domově je společná jídelna, která může být využita jako společenská místnost, dále jsou na poschodích malé společenské místnosti, které využívají obyvatelé příslušného oddělení. Jednotlivá oddělení jsou utvořena na jednotlivých poschodích tak, že dávají osobám s demencí jasně vymezený prostor pro jejich orientaci a pocit bezpečí

Domov nemá zahradu, ale jsou k dispozici prostorné terasy, které zajistí odpočinek v klidném prostředí a nádherný výhled do okolí. Denní režim je přizpůsoben specifickým potřebám a zájmům obyvatel. V průběhu celého dne je ošetřující personál součástí oddělení z důvodu neustálého dohledu nad osobami trpícími demencí a nutnosti poskytovat jim pomoc v prostoru a čase.

V dopoledních i odpoledních hodinách jsou připravovány aktivizační programy, např. čtení, ruční práce, cvičení paměti, malování, posezení při kávě, aj.

Podpořili nás

Nadace Táťány Kuchařové - Krása pomoci poskytla v roce 2010 příspěvek z fondu seniorů ve výši Kč 46.200,- na projekt: Značení prádla obyvatel Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem  www.krasapomoci.cz
 
Pro činnost denního centra pro děti byla organizaci poskytnuta podpora na realizaci akce Rozvoj aktivit romských programů v rámci grantového schématu: Podpora sociální integrace v kraji Vysočina 2004-2006. http://www.strukturalni-fondy.cz